Екологія

ПрАТ «Запоріжкокс» системно реалізує комплексну програму з екологічної модернізації виробництва.

Підприємство проводить масштабну реконструкцію коксових батарей № 5-6. Проект із загальним бюджетом 250 млн грн планується виконати поетапно в умовах діючого виробництва до 2021 року. Капітальний ремонт обладнання забезпечить стабільність якісних характеристик коксу і зниження негативного впливу на навколишнє середовище.

У коксовому виробництві використовується технологія утилізації димових газів коксових батарей, яка мінімізує викиди в атмосферу, за рахунок спалювання газів в котлах-утилізаторах. Очищення коксового газу від сірководню до рівня 0,06 г / м куб задовольняє європейським нормам.
«Запоріжкокс» реалізує проекти з охорони водного басейну р. Дніпро. Понад 15 років підприємство не здійснює скидання води в зовнішні мережі, за рахунок замкнутого циклу виробничих і технологічних процесів.

У 2018 році «Запоріжкокс» виконав капітальний ремонт аеротенка № 7, призначеного для біохімічної очистки стічних вод. Складна система очищення промислових і стічних вод підтримує життєдіяльність мікроорганізмів, які очищують воду від шкідливих домішок до гранично допустимих норм. Після очищення, вода повторно повертається у виробничий цикл підприємства, повністю виключаючи скидання промислових вод підприємства в річку Дніпро.

У 2019 році на підприємстві введено в експлуатацію другу лінію грануляції електродного пеку. Це дозволить «Запоріжкоксу» повністю перейти з виробництва рідкого пеку на гранульований і збільшити його виробництво майже в два рази – до 49 тисяч тон пека на рік. Нове обладнання оснащено технологією утилізації відхідних парів до 99,5 % на установці каталітичного допалювання, що дозволяє практично виключити додаткове навантаження на навколишнє середовище.

Робота всіх виробничих агрегатів постійно контролюється кваліфікованими фахівцями природоохоронних служб підприємства. «Запоріжкокс» системно впорядковує територію підприємства і висаджує нові зелені насадження. Площа зелених насаджень заводу складає 7,2 гектари, що становить десяту частину від загальної площі підприємства (70 гектарів).

У 2019 році на території «Запоріжкоксу» облаштований новий зелений сквер, присвячений 85-річчу підприємства. На площі 5 тис. М² висаджено 35 беріз, 10 сосен, 43 клена, 400 кущів спіреї “Ван Гутта”, 50 кущів троянд, 60 кущів самшиту та 5 кущів ялівцю.
«Запоріжкокс» щорічно проводить на території підприємства і територіях, закріплених за ним суботники в рамках корпоративної програми «Чисте місто». Працівники підприємства беруть активну участь в екологічній акції «Врятуємо Дніпро разом».
Меню